دامپزشکی از راههای شناخت و بندگی خدا است مقالات من در تابناک و غيره بررسي مسئله نجاست سگ دکتر محمد لطفی زاده - دامپزشک - توسل به حضرت رسول و صلوات بر ایشان و خاندان مطهرشان
 
دامپزشکی از بهترین علوم برای شناخت و بندگی خدا است
 

به مناسبت عید سعید مبعث دو مطلب کوتاه از کتاب خودم (هدهد - جلد دوم) تقدیم می کنم. امید که مفید باشد.

۱ - توسل به پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله گره گشای مشکلات است

ضمن توصیه به مطالعه کتاب (روضه‌های استاد فاطمی‌نیا) تألیف آقای محمد رحمتی به همگان، مطلبی را از این کتاب در باب توسل به پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله با اندکی تصرف و تلخیص نقل می‎کنم :

روایتی داریم که اگر حاجتی داشتی به پیامبر صلی الله علیه و آله پناه ببر. شیخ صدوق رحمت الله تعالی علیه هم روایت کرده پیامبر صلی الله علیه و آله از جایی رد می شدند که صدای گریه کنیزی را در یک گوشه شنیدند. پرسیدند چرا گریه می‌کنی؟ گفت : مولایم پولی داده بود که چیزی با آن بخرم ولی پول را گم کرده‎ام. حضرت فرمود: من به تو این پول را می‎دهم. ظاهراً حضرت پیراهن خود را فروختند و پول را دادند. اما دوباره کنیز گریه می‎کرد. حضرت علت را پرسیدند. گفت : چون دیر کرده‎ام می‎ترسم دعوایم کند. پیامبر صلی الله علیه و آله فرمود: من با تو می‏آیم و وساطت می‎کنم. به در خانه که رسیدند چون در آن زمان برای کسب اجازه جهت داخل شدن به خانه سلام می‎گفتند، پیامبر فرمود : السلام علیکم (یعنی اگر کسی هست بیاید بیرون) حضرت دو بار سلام گفتند اما جوابی نیامد و بار سوم از داخل خانه صدایی بلند شد که : السلام علیک یا رسول الله. حضرت فرمود چرا دو بار قبل جواب ندادید؟ صاحب کنیز عرض کرد: یا رسول الله ، صدای شما دلنشین بود. خواستیم این صدا را بیشتر بشنویم. قربان قدمتان ، امر بفرمایید. حضرت سفارش کنیز را کرد و صاحب کنیز هم به احترام حضرت رسول اکرم صلی الله علیه و آله نه تنها او را دعوا نکرد بلکه وی را آزاد نمود.

این کنیز گوشه‎ای گریه می‎کرد. پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله گره از کارش گشودند. ما هم گوشه دلمان را متوجه حضرت کنیم و از عمق جانمان عرض کنیم : یا رسول الله ، ما هم از شما می‎خواهیم دستمان را بگیرید و شفاعتمان بفرمایید. همانطور که در دعای کمیل آمده، گریه سلاح ما است و باید همین توفیق را هم از خداوند درخواست نمود. همانگونه که در دعای ابوحمزه ثمالی عرضه می‎داریم: خدایا کمکم کن به حال خودم گریه کنم. البته باید توجه داشت که داشتن سلاح به تنهایی کافی نیست بلکه آمادگی فرد و نحوه استفاده از سلاح هم مهم است. ان‌شاء‌الله با توجه قلبی به حضرت رسول اکرم صلی الله علیه و آله متوسل شویم و در گوشه‎ای بنشینیم و عرض کنیم :

یا وجیهاً عند الله اشفع لنا عند الله (ای آبرومند نزد خدا برای ما نزد خدا شفاعت فرما)

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

 

۲ - از صلوات بر حضرت محمد و آل محمد صلی الله علیه و آله غافل نشویم

چهار حدیث شریف و گوهربار در آثار و فضیلت صلوات بر حضرت رسول اکرم صلی الله علیه و آله از کتاب شفاخانه معنوی تألیف آقای موحدیان عطار نقل می‌کنم :

الف - امیرالمؤمنین علی علیه السلام فرموده‎اند : صلوات بر پیامبر صلی الله علیه و آله گناهان را از بین می‎برد، بهتر از آنکه آب آتش را خاموش می‎کند. (ثواب الاعمال)

ب -  امام صادق علیه السلام : هنگامی که پیامبر صلی الله علیه و آله را یاد کردند زیاد بر او صلوات بفرستید. کسی که یک بار بر پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله صلوات بفرستد، خداوند در هزار صف از فرشتگان هزار بار بر او صلوات می‏فرستد و آفریده‎ای از آفریدگان خدا باقی نماند مگر اینکه بخاطر صلوات خدا و صلوات فرشتگانش بر او صلوات می‎فرستند و جز نادان مغرور که خدا و رسولش از او بیزارند کسی از این ثواب رو برنمی‎گرداند.(این حدیث گواه اهمیت و فضیلت صلوات بر حضرت رسول صلی الله علیه و آله است) (اصول کافی،جلد چهارم)

ج -  رسول اکرم صلی الله علیه و آله : در روز قیامت من در کنار ترازوی اعمال هستم. کسی که گناهانش سنگین‎تر از کارهای نیکش باشد، صلوات‎هایی که بر من فرستاده است می‎آورم تا کارهای نیک او را سنگین‎تر نمایم. (اصول کافی، جلد چهارم)

د -  راوی می‎گوید امام صادق علیه السلام از من پرسیدند : نمی خواهی چیزی یادت بدهم که خداوند با آن صورتت را از حرارت جهنم حفظ کند؟ عرض کردم: بفرمایید. ایشان فرمودند : پس از سپیده دم (صبح) صد مرتبه بگو : اللهم صل علی محمد و آل محمد تا خداوند صورتت را از حرارت جهنم حفظ نماید. (ثواب الاعمال)

حالا اگر موافقید با هم یک صلوات بفرستیم : اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

خوب است ثواب این صلوات را به روح همه درگذشتگان و از دنیارفتگانمان هدیه کنیم. روحشان شاد

  نوشته شده در  شنبه نوزدهم تیر ۱۳۸۹ساعت 15:54  توسط دکتر محمد لطفی زاده  | 
 
  POWERED BY BLOGFA.COM